Jump to content
Sign in to follow this  
MiraakPL

Który serwer?

Recommended Posts

MiraakPL    0

Witam!

Jestem nowy i chiałbym zaczac grac na Sunwellu, lecz mam kilka pytan, ktore bardzo mnie mecza przed zagraniem. Prosze o wyrozumialosc.

1. Angrathar i Nightbane - Na którym serwerze gra wiecej osob?

2. Czym sie roznia oba serwery? (poza dodatkiem oczywiscie)

3. Ktory jest polski a ktory europejski?

4. Na ktorym serwerze lepiej grac?

5. I co sie stalo z serwerem "Feronis" ?

6. Czym sie rozni woltk od TBC? (wiem, na interecie mozna znalezc sporo watkow o dodatkach, ale ja tego nie rozumiem i chcialem bardziej szczegolowo)

Wiem, ze niektore pytania sa "banalne", ale prosze o odp. Jestem nowy i troche tego nie rozumiem. Proszze o wyrozumialosc

Z gory dzieki.

taynot4fun    0

feronis dead

oba sa miedzynarodowe

wotlk moim zdaniem lepszy content i wiadomo oczywiscie wiecej

tbc też spoko, ale nie moje klimaty

graj na agra

Keynn    28

Nie wiem jakiej jeszcze odpowiedzi oczekujesz, feronis zostal juz oficjalnie zamkniety, nightbane tez powinien bo nie wiem czy tam 30 online jest, oba realmy umarly smiercia naturalna (tzn. ludzie przeniesli sie na inny)

TBC od Wotlka rozni sie tym ze jest to zupelnie inny dodatek - nowe talenty, nowe itemy, bardziej rozwiniete profesje, nowe raidy, nowe krainy, nowe mounty, nowe pety

nicknick    1

1. Ang to Woltk (jeszcze zyje). Night - TBC - nie żyje. Wyłączyli nawet powiadomienia o ilości graczy.

2.  Jeden jeszcze żyje. Drugi nie.

3. Oba są międzynarodowe.

4. Na Ang  bo jeszcze żyje. A tak na prawde nie wiem czy jest jakikolwiek sens zaczynac tutaj może jak nastąpi reset Ang to miałoby to sens. Problemw  tym, że serwer ma słabą/złą reputacje i gracze omijają sunwell. Ogrom poszedł do konkurencji.

5. Zamknęli bo umarł. Wszyscy poszli na Ang.

6. Inne dodatki. TBC jest starszym.

Zostaje ci tylko jeden serwer do wyboru ale trzeba się liczyć z mała ilością graczy. Przeważnie około 1k i wysokim progiem wejścia do prawdziwej gry.

Jajecznica    2

wedlug mnie to nie sunwell ma zla reputacje tylko sa teraz takie czasy za ludzie to totalne ćwoki :) kiedys to bylo kurła :D teraz nie dogodzisz dzieciakom ;/ rzucaja sie jeden z drugim i wprowadzaja chaos gdzie sie tylko da ;/ a to wyzwiska a to podkradanie lootu a to zawsze cos ;/ moze jestem juz za stary na te gry multiplayer :D ale bez kitu drodzy admini zamiast banowac ludzi ze cos tam napisza po polsku na czacie skupcie sie na tych naprawde wkurzajacych ludziach :) dzieki za uwage ;) pzdr

• Like it! 1

nicknick    1
On 8/24/2019 at 6:55 PM, Groszkowy said:

Z czego wynika słaba/zła reputacja sunwella ?

Administracja tutejsza jest uważana za "taką sobie" . Ich dziwne decyzje (pewnie często podyktowane złotówkami) psują/popsuły serwer. Choć na tą chwilę to już musztarda po obiedzie.

Jeszcze dochodzi ta wojenka z adminem który reklamował serwer za granicą. Obecnie chyba nikt już nie zajmuje się reklamą żeby zachęcić międzynarodowych graczy a serwer ma łatkę "polskiego serwera" i taką łatkę będzie bardzo trudno odkleić.

Ang miał być międzynarodowym serwerem a został "spolszczony" i jest uważany za polski co samo z siebie bardzo zmniejsza liczbę graczy.

Zagraniczni gracze narzekali na grę tutaj.

Obecnie serwer jest w stanie wegetatywnym. Wszędzie te same nicki a ze względu na niski online po prostu nudzi zabawa "wśród tych samych". U konkurencji na serwerze jest 10x tyle graczy więc nawet niekończący się woltk tak nie doskwiera. Zawsze możesz pograć z innymi. Spróbuj na sunwellu pograć BG albo areny z innymi/na innych graczy albo zmienić gildię (jeżeli jesteś w jakiejś na poziomie).

Nie jestem pewien czy reset serwera coś zmieni bez "odklejenia łatki". Zmiana nazwy na TOD chyba dużo nie da xD

A samo zaczynanie gry na świeżym realmie z wiedzą, że administracja często zmienia decyzje też jakoś nie zachęca. I tak po jakimś czasie wrzuciliby chary z Ang tak jak to miało miejsce z postaciami z feronisa więc po co ubierać :D

MoP raczej nigdy nie zagości na sunwellu. To jest podstawka + 4 dodatki do zrobienia. Bez kapitału i ludzi do pracy (a oni coś z tego muszą mieć) raczej trudne do zrobienia.

A przecież nikt nie będzie sie tyle męczył wiedząc, że jest to nieekonomiczne (będzie grała mała grupa graczy głównie z jednego kraju).

xxbreakerxx    1
On 8/26/2019 at 10:39 AM, nicknick said:

Ang miał być międzynarodowym serwerem a został "spolszczony" i jest uważany za polski co samo z siebie bardzo zmniejsza liczbę graczy.

Jest uważany za Polski bo powstał na ruinie dawnego, polskiego Sunwella (oczywiście czysto w celacha marketingowych żeby zwiększyć ilość najpierw Polskich graczy na Feronisie).

Jak zobaczyli że to wypaliło (co w mojej opinii Feronis był zwykłym eksperymentem) to przenieśli się na realm międzynarodowy (również dla zysków) . Pozdrawiam byłego Gm'a który mi opowiedzial to i owo o Cule team i o patolii jaka się działa w administracji za jego kadencji. 

Skoro jesteśmy przy nich - Devovie i Admini zrobili co mogli żeby trzymać oba realmy jednocześnie (chociaż oczywistym było że otwarcie jednego spowoduje upadek drugiego). Natomiast co niektórzy Polscy GM'owie to dzieci z jakimś kompleksem wyższości. Dasz im trochę władzy to w dupach im się przewraca. Zupełnie bez skrupułów - mute, bany bez ostrzeżeń, gdzie taki starszej daty Estally potrafił dać ostrzeżenie, a przy tym pogadać (no chyba że ktoś coś chamskiego zrobił). 

Największym zagrożeniem na serverze są sami Polacy. Grałem w paru anglojęzycznych gildiach i bez porównania kultura jest zupełnie inna niż w Polskich, gdzie mentalne dzieciaki patrzą tylko żeby sobie miodu do dupy nalac, żeby mieć najwiecy GS'a. 

Chciałbym nowy realm wotlka (bo w zasadzie nie ma żadnego tak dobrego servera jakim jest Sunwell. natomiast nie może on być kierowany w 90% przez polskie core. 

Moje opinie to wynik obserwacji plus rozmów z paroma osobami. Nie każdy musi się z tym zgadzać. 

Pozdro! 

nicknick    1

Nie wiem czy jest jeszcze jakikolwiek sens komentować administracje i ich działania. Z  tego co rozmawiałem z zagranicznymi graczami to nie maja zamiaru nigdy więcej wracać ani grać na sunwellu są zrażeni do gry tutaj.  Co do graczy z Polski to każdy wie jak to wygląda. Też nie ma sensu komentować. Dobrze, że administracja wrzuciła postacie z fero żeby poprawić kulture gry :D

Tak poza tym w ally rozpadła się gildia immersion w której mogli grać zagraniczni gracze. Nie ma już żadnej  która robi pełne icc 25 i zrzesza zagranicznych graczy. Zostały dwie polskie które robią te 10+ bossów na icc 25hc z czego połowa jednej jest już wystawiona na sprzedaż (ta która dostała darmowe postacie z fero). Niektórzy czekają tylko do końca sezonu.

• Dislike 1